خواص روغن بادام تلخ

1

خواص روغن بادام تلخ

خواص روغن بادام تلخ

روغن بادام تلخ دارای خواص زیادی برای بدن , پوست و مو می باشد که در ادامه به آن می پردازیم

پنجاه درصد روغن بدست آمده از بادام تلخ حاوی سه جز اساسی است ، یعنی بنزالدئید ، گلیکوزید آمیگدالین و سیانید هیدروژن (همچنین به عنوان اسید هیدروسیانیک یا اسید پروسیک شناخته می شود) در حالی که پنجاه درصد دیگر حاوی مونو است. – اسیدهای چرب اشباع نشده و سایر اجزای مشابه با آنچه در بادام شیرین وجود دارد.

روغن بادام تلخ حاوی برخی سموم کشنده است و بنابراین باید با نهایت دقت استفاده شود. بیشتر استفاده های دارویی آن محدود به برنامه های خارجی است و در صورت نیاز ، برنامه های داخلی نیز در دوزهای بسیار کم انجام می شود. مقدار استفاده بیش از حد می تواند کشنده باشد. این روغن را نمی توان برای سلامتی مغذی خواند.

لینک مشاهده مقاله آیا روغن بادام تلخ برای مو مفید است؟

خواص روغن بادام تلخ برای سلامتی

خواص روغن بادام تلخ برای سلامتی

روغن بادام تلخ فواید مختلفی برای سلامتی دارد. در زیر برخی از اینها با جزئیات بیشتری توضیح داده شده است.

1- روغن بادام تلخ رشد قارچ را مهار می کند

همه عناصر تلخ حاوی ترکیبات قلیایی هستند و ماهیت آنها کم و بیش سمی است. این سمیت و تلخی به طور موثری از رشد عفونت های ناشی از باکتری ها ، پروتوزوئاها یا ویروس ها در بدن جلوگیری می کند.

2- کرمهای روده را از بین می برد

تلخی حاد و طبیعت سمی روغن بادام تلخ در از بین بردن کرم روده بسیار موثر است ، اما دوباره باید با قدرت بسیار کم تجویز شود.

3- روغن بادام تلخ اسپاسم را درمان می کند

روغن بادام تلخ دارای خواص ضد اسپاسم زانو و درد عضلات است.

4-باکتری ها را از بین می برد

اجزای روغن بادام تلخ مانند ، هیدروژن ، سیانید و بنزالدهید ، برای زندگی حیوانات و همچنین باکتری ها ، میکروب ها ، قارچ ها و ویروس ها بسیار سمی هستند. بنابراین ، می توان از آن به عنوان یک ماده ضد باکتری ، ضد ویروس و قارچ کش استفاده کرد. می تواند در بهبود بیماری های مرتبط با عفونت های ناشی از ویروس ، میکروب و قارچ استفاده شود

5- آرام بخش

ترکیب سمی گلیکوزید آمیگدالین که در روغن بادام تلخ وجود دارد ، بر اعصاب تأثیر می گذارد و آنها را نسبت به هرگونه احساس ، حتی درد حساس نمی کند. این امر باعث بی حسی و بیهوشی می شود. با این حال ، باید فقط برای اهداف بی حسی موضعی از خارج استفاده شود. هيچ وقت نبايد خوردن روغن بادام تلخ را برای اهداف بیهوشی کامل انجام داد و می تواند کشنده باشد.

6- تصفیه موثر

روغن بادام تلخ از نظر طبیعت سمی ، قابل هضم نیست و در صورت بلعیدن باعث استفراغ مکرر می شود. بنابراین از آن به عنوان یک تصفیه کننده موثر (نابجا) استفاده شده و می شود. تنها نکته این است که دوز مصرفی باید بسیار کم و ملایم باشد چون ممکن است اثرات بد زیادی داشته باشد.

7- روغن بادام تلخ برای افزایش ادرار و پاکسازی بدن

بدن تمایل طبیعی به حذف مواد سمی دارد که از طریق عرق ، ادرار و مواد دفع شده به داخل بدن رسیده است. به همین دلیل است که وقتی روغن بادام تلخ به مقدار خیلی کمی بلعیده می شود ، بدن تمایل دارد آن را از طریق تکرر ادرار بیرون بیندازد. این تکرر ادرار باعث کاهش وزن و آرامش بدن می شود. وقتی با اثرات بیهوشی و آرام بخشی این روغن ترکیب شود ، با موفقیت فشار خون را کاهش می دهد.

خواص روغن بادام تلخ برای مو

خواص روغن بادام تلخ برای مو

1- روغن بادام تلخ برای از بین بردن شوره سر

دلایل زیادی برای ایجاد شوره سر وجود دارد. این می تواند به دلیل خشکی پوست ، تمیز نکردن صحیح و منظم ، استفاده زیاد از شامپو ، اگزما ، پسوریازیس پوست سر ، آلرژی یا قارچ مخمری باشد. تجمع شوره بر فولیکول های مو نیز تأثیر می گذارد ، زیرا در پوست سر و اطراف ریشه مو جمع می شود و اجازه نمی دهد اکسیژن مورد نیاز به آن برسد. روغن بادام به نرم شدن پوست کمک می کند که باعث از بین رفتن شوره می شود و پس از روغن زدن می توانید به راحتی آن را پاک کنید.

نحوه استفاده از روغن بادام تلخ برای از بین بردن شوره سر:

روغن بادام را با یک قاشق غذاخوری پودر آملا مخلوط کنید. مخلوط را به پوست سر خود بمالید و آن را ماساژ دهید. ترکیب را قبل از شستن با شامپوی مناسب مو ، یک ساعت روی موهای خود بگذارید

2- روغن بادام تلخ برای درمان عفونت و التهاب پوست سر

آلودگی ، گرما ، گرد و غبار و مواد شیمیایی موجود در محصولات مو می تواند در مو جمع شده و با ایجاد التهاب و عفونت بر روی آن تأثیر بگذارد. عدم مراقبت مناسب برای جلوگیری از این عوامل منجر به ضعف مو ، شوره سر و غیره می شود. خواص ضد التهابی روغن بادام باعث تسکین و کاهش التهاب می شود.

نحوه استفاده از روغن بادام تلخ برای درمان التهاب پوست سر

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون بکر و 2 قاشق غذاخوری روغن بادام تلخ را ترکیب کنید . 1 قاشق چایخوری روغن اساسی چای و 1 قاشق غذاخوری عسل را به مخلوط اضافه کنید. خوب مخلوط کنید و به پوست سر بمالید.

قبل از شستشو ، ترکیب را به مدت نیم ساعت نگه دارید.

3- درمان ریزش مو با روغن بادام تلخ

روغن بادام تلخ برای ریزش مو

التهاب پوست سر و تجمع شوره سر می تواند منجر به ریزش مو شود. بسیاری از فاکتورهای دیگر مانند کمبود مواد مغذی مناسب ، خشکی مو و غیره نیز منجر به افزایش ریزش مو می شوند ، همچنین قسمت های انتهایی تقسیم شده نیز وجود دارد. آنچه موهای شما نیاز دارد تقویت آبرسانی و از بین بردن هرگونه التهاب و شوره است.

روغن بادام دقیقاً به این امر کمک می کند. همچنین باعث رشد مجدد موها و کاهش نازک شدن موها می شود. روغن بادام دارای منیزیم ، کلسیم و روی است. منیزیم و کلسیم کمتر می تواند منجر به رشد کمتر مو و در نهایت ریزش مو شود. کمبود روی می تواند منجر به آلوپسی شود که منجر به نازک شدن مو می شود. از آنجا که روغن بادام این مواد معدنی را دارد ، استفاده منظم از آن به جلوگیری از ریزش مو کمک می کند.

نحوه استفاده از روغن بادام تلخ برای درمان ریزش مو

روغن بادام تلخ ، کرچک و روغن زیتون را به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید. این را روی موهای کمی مرطوب ماساژ دهید. این کار را چند بار در هفته و برای چند ماه تکرار کنید تا انتهای شکاف آن برطرف شود.

پوست سر و موهای خود را با این ترکیب ماساژ دهید.

لینک خرید روغن بادام تلخ اصل

لینک خرید روغن کرچک اصل

لینک خرید روغن زیتون اصل

4- روغن بادام تلخ برای موهای نرم و براق

روغن بادام تلخ به موی شما رطوبت رسانی می کند که باعث می شود تا براق به نظر برسند ، و احساس لطافت کنند. اسیدهای چرب ضروری موجود در روغن بادام نه تنها به مرطوب شدن پوست سر بلکه به تارهای مو نیز کمک می کند و در نتیجه منجر به سلامت مو می شود.

نحوه استفاده از روغن بادام تلخ برای نرمی و درخشش مو

یک عدد آووکادو را له کنید ، و روغن بادام را به آن اضافه کنید. به درستی مخلوط کنید و این خمیر را روی سر خود بمالید. قبل از اینکه سر را با شامپو بشویید ، این حالت را به مدت 45 دقیقه ادامه دهید.

5-روغن بادام تلخ برای داشتن موهای سالم و قوی تر

روغن بادام دارای ویتامین E می باشد که سرشار از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد مسئله دار را که بر سلامت مو تأثیر می گذارند خنثی می کنند. همچنین در مقابله با آسیب های ناشی از عوامل مختلف مو مانند آلودگی ، مواد شیمیایی ، گرما و … به مو کمک می کند

نحوه استفاده از روغن بادام تلخ برای تقویت و سلامت مو

مقداری حنا گیاهی بردارید و یک شب آن را در آب خیس کنید. صبح 3 قاشق غذاخوری روغن بادام و یک عدد تخم مرغ را به این مخلوط اضافه کنید. یک یا دو قطره روغن اساسی اسطوخودوس اضافه کنید. مخلوط را به مدت 10-15 دقیقه قبل از استفاده از آن روی موهای خود نگه دارید. قبل از شستن آن را به مدت یک ساعت نگه دارید

لینک خرید روغن اسطوخودوس اصل

لینک خرید روغن بادام تلخ اصل

خواص روغن بادام تلخ برای پوست

خواص روغن بادام تلخ برای پوست

1- خاصیت مرطوب کنندگی روغن بادام تلخ برای پوست

بیش از تسکین دهنده پوست خشک ، روغن بادام می تواند باعث بهبود چهره و رنگ پوست شود. بسیار نرم کننده است ، به این معنی که به تعادل جذب رطوبت و از دست دادن آب کمک می کند.

2- روغن بادام تلخ برای ماساژ

روغن بادام تلخ یک مرطوب کننده قوی است ، بنابراین می توان از آن در صورت یا بدن استفاده کرد. می توانید آن را مستقیم استفاده کنید ، یا با روغنهای اساسی مخلوط کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید.

فراتر از مرطوب کردن پوست ، روغن بادام یک روغن ماساژ عالی یا درمان پوست است.

3- خواص روغن بادام تلخ برای از بین بردن آکنه

از آنجا که ضد باکتری است و سرشار از ویتامین A می باشد، از روغن بادام می توان برای درمان آکنه استفاده کرد.

4- جوانسازی و سلامت پوست

غلظت ویتامین E موجود در آن همچنین می تواند به بهبود آسیب های خورشید ، کاهش علائم پیری و از بین بردن جای زخم کمک کند.

منابع : healthline, organicfacts

با دنبال کردن صفحه اینستاگرام فروشگاه اینترنتی روغنسرا از پست های آموزشی برای سلامت پوست و مو بهره مند شوید

ROGHANSAARA

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *